Модульні будівлі є бистровозводімимі спорудами, які збираються на базі стандартних металевих контейнерів. Такі конструкції дозволяють швидко звести мобільні споруди заданих розмірів. Модульні будівлі часто використовують в якості об’єктів комерційної нерухомості: офіси, медичні пункти, битовки для проживання будівельних бригад, складські приміщення, торговельні павільйони та інші. Швидкомонтовані модульні будівлі зводять до трьох поверхів у висоту і встановлюють в кілька рядів горизонтально. При бажанні можна реалізувати внутрішнє перепланування такої споруди, встановити системи опалення, каналізації та вентиляції.
Застосування модульних будівель
Мобільні швидкобудуюємі будівлі використовують в якості житла на дачних ділянках, так звані – побутівки. Також популярно їх застосування під складські, виробничі та промислові приміщення. Модульні будівлі виготовлені на базі битовки абсолютно адаптовані під кліматичні умови України. Тому їх можна використовувати в якості модульних будиночків і навіть мобільних будинків.
Переваги модульних будівель
Основною перевагою модульних будівель є їх мобільність і час монтажу. Так, двоповерхова будівля може бути змонтовано за кілька днів на відміну від капітального будівництва.
Основою конструкції є металеві контейнери (блок модулі), що мають різні розміри по висоті – від 2600 до 2800 мм, довжиною від 6000 до 9000 і ширині від 2400 до 2500 мм. Одне модульний будинок може складатися з декількох десятків блок модулів (блок-контейнерів) в залежності від потужності площадки. Такі модульні блоки з’єднуються між собою спеціальними кріпленнями, тому їх досить легко монтувати.
Відносна невелика ціна в порівнянні з каркасними будівлями дозволяє їх встановлювати на будівельних об’єктах для проживання робітників.
Схеми створення модульних будівель
- Поетапна транспортування кожного блок модуля на місце призначення (експлуатації);
- Модульні блок-контейнери особливої полистовой складання монтують на місці;
- Принцип сендвіч панелей.