Сучасні побутівки є тимчасові мобільні будівлі для вирішення широкого спектра господарських завдань. Основні критерії при виборі вагончика – мобільність, вартість, ізоляція, довговічність і якість обробки. Побутовки застосовуються для:
- Сезонного або постійного проживання;
- Тимчасового проживання на період проведення будівельно-ремонтних робіт;
- Задоволення санітарних або гігієнічних потреб;
- Зберігання інвентарю з інструментами і обладнанням;
- Створення інших допоміжних конструкцій.
Виходячи з призначення, битовки класифікуються на будівельні, дачні, сантехнічні та інші об’єкти. Вони відрізняються конфігурацією і плануванням. Але придбання спеціалізованих вагончиків не завжди вигідно. Баня на основі битовки відрізняється від звичайної дачної тільки якістю утеплення. В такому випадку зробити його власними силами може виявитися набагато вигідніше.
Також при виборі будівельних вагончиків обов’язково враховуються матеріали. Найчастіше це деревина або метал. Поширені металеві або дерев’яні каркасні конструкції, будівлі з бруса, щитові вагончики або готові контейнери. Вони відрізняються експлуатаційними характеристиками, способом і швидкістю монтажу, іншими деталями.
На що ще звернути увагу при виборі побутівки?
Ще один нюанс, на який слід звернути увагу на стадії вибору побутівки – її подальша експлуатація. Знести або навіть продати вагончик – не найефективніший і вигідний варіант. Набагато краще застосувати його з користю навіть по закінченню робіт.
Для створення літньої кухні або відкритої альтанки відмінно підходять дерев’яні щитові побутівки. Сталеві контейнери легко переробити в гараж, а також використовувати для вантажоперевезень. Для лазні, котельні або повноцінного і функціонального гостьового будинку – дерев’яні каркасні конструкції або брус.
При правильному розташуванні і облаштуванні більшість побутівок можна переобладнати в окрему частину будинку. Ізоляція, утеплення та герметизація зроблять вагончик придатним для постійного проживання. Провести відсутні комунікації можна навіть своїми руками.
Будівельний вагончик – не тільки тимчасова допоміжна споруда, а й повноцінний функціональний об’єкт, сфера застосування якого залежить виключно від уяви. Грамотне визначення завдань і пріоритетів допоможе спочатку підібрати оптимальний варіант